Uudised

Siit lehelt leiad uudiseid meie instituudis toimuva kohta. Vaata ka siia, et lugeda mida meie inimesed kirjutavad või mida meie inimestest kajastatakse meedias, sh ka raadio- ja telesaadetes.

#tudengile #instituudist
Rõuk family

Emakeelepäeval anti tudengitele üle Rõukude stipendiumid

#tudengile #instituudist #õpetamine
Eesti lipud kaardil

Emakeelepäeva tähistamine instituudis

#koostöö #õppimine #rahvusvaheline
Projektijuhtimise terminite töötuba

MEDALi projekti töötoad märtsis ja aprillis

#teaduskool #kooliõpilasele
Eesti keel võõrkeelena 2023

Tänavune emakeeleolümpiaad keskendub eesti keele hääldusele

#ühiskonnale
Lilled aulas

JÄRELVAATA: emakeelepäeva avalik loeng „Kas Vikipeedial on kohta (üli)koolis?“

#instituudist #kirjastamine #õpetamine #teadus #ühiskonnale
Eesti grammatika

Ilmus koguteos „Eesti grammatika“

#vilistlaste kokkutulek #vilistlane
vilistlaspäev

Kallid vilistlased, TÜ eesti ja üldkeeleteaduse instituut ootab teid vilistlaspäevale!

#teenused #tudengile
Keelenõustaja tudengitega

Pakume keelenõustamise teenust muu emakeelega üliõpilastele

#õppimine
mees loeb dokumenti

Uuest õppeaastast muutuvad tasuta õppimise tingimused

11.02.2024
Kolmapäeval, 10. aprillil kell 19 antakse start juba teist korda toimuvale Tartu Ülikooli kevadjooksule.
  • #kestlikkus
  • uudis
Eesti keele ja üldkeeleteaduse instituudi delegatsioon külastas 5.–7. märtsil 2024 Birminghami Ülikooli MEDALi projekti partnereid.
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Tartu Ülikool kutsub oma vilistlasi 18. mail taas ülikoolilinna. Kokkutuleku „Tagasi ülikooli“ päeva esimese poole sisustavad taaskohtumised instituutides, ringkäigud ülikooli hoonetes, legendaarsete õppejõudude loengud ja taaselustatud tudengitraditsioonid. Õhtul toimub ühislaulmine peahoone ees, rongkäik ja pidu spordihoones 2 Quick Starti, Justamendi jt saatel.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • uudis
Haridus- ja Teadusministeeriumis tunnustati reedel silmapaistvate keeletegude tegijaid.
  • #kirjastamine
  • uudis
Kuigi viimase rahvaloenduse alusel peab umbes 30 000 Eesti elanikku oma emakeeleks kahte keelt, on kakskeelseid palju rohkem.
  • meist mujal
Kui soovime, et Eestis saaks igal pool eesti keeles suhelda, siis alustame endast.
  • arvamus
Selle aasta esimene Tartu Ülikooli kestlikkuse infokiri pöörab pilgu Ida-Virumaa poole ja tutvustab seda, kuidas ülikool toetab piirkonda õiglasel üleminekul.
  • #kestlikkus
  • uudis
Tänavuse emakeeleolümpiaadi teema oli “Eesti keele hääldus”. Olümpiaadi lõppvoor toimus 8. märtsil Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudis.
  • #olümpiaadid
  • uudis
18.–21. märtsil on nii tudengid kui õppejõud lahkesti oodatud Tomasz Wicherkiewicz’i külalisloengutesse Tartu Ülikoolis.
  • #tudengile
  • #rahvusvaheline
  • #valdkonnast
  • uudis
Tänavuse emakeeleolümpiaadi teema oli „Eesti keele hääldus”. Olümpiaadi lõppvoor toimus 8. märtsil Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudis.
  • #olümpiaadid
  • uudis
Huvilistel on võimalik osaleda vabakuulajana „Etnogeneesi arheoloogia“ kursusel.
  • #õppimine
  • uudis
Veebruari lõpus esitleti eesti ja üldkeeleteaduse instituudi raamatukogus uut trükisooja raamatut „Eesti grammatika“.
  • meist mujal
TÜ Lõuna-Eesti keele- ja kultuuriuuringute keskuses alustatakse esmaspäeval, 4. märtsil kell 18.15 Hipp Saare eestvedamisel võru noorte vestlusõhtute sarja "Võro nuuri keelekohvik".
  • uudis
Lahtiste uste päeval toimub neli keeleteemalist töötuba eesti ja üldkeeleteaduse instituudis.
  • #sisseastumine
  • uudis
Eesti keele ja kirjanduse õpetaja õppekava infotund toimub 5. veebruaril kl 17.
  • #õppimine
  • #õpetamine
  • uudis
Tartu Ülikooli töötajad ja üliõpilased olid oodatud 23. veebruaril kell 12 ülikooli aulasse Eesti Vabariigi 106. aastapäeva kontsertaktusele.
  • #ülikoolist
  • uudis
Tartu Ülikooli aasta teadustegu on Eesti rahva kultuurilist, keelelist ja geneetilist kujunemist mõjutanud ja mõjutavate protsesside tervikliku käsitluse loomine.
  • uudis
Lingvistikaviktoriin Kiil toimus sel aastal juba viiendat aastat järjest. Võistlus toimus 20. veebruaril e-viktoriinide keskkonnas, kus oli kokku 972 osalejat.
  • uudis
Vabariigi aastapäeva eel kuulutas Tartu Ülikooli rektor professor Toomas Asser välja ülikooli 2023. aasta ühiskonnateo, teadusteo ja keeleteo ning nimetas aasta õppejõud.
  • pressiteade
TÜ Lõuna-Eesti keele- ja kultuuriuuringute keskuse tänavune esimene JUTUTARÕ on neljapäeval, 22. veebruaril 2024 kell 16 Jakobi 2–423 (TÜ eesti ja üldkeeleteaduse instituudi raamatukogus).