ELDIA
ELDIA (European Language Diversity for All) on interdistsiplinaarne uurimisprojekt, mis tegeleb vähemus- ja vahendajakeeltega ning keelte säilitamisega.
Euroopa keelemaastik on põhjalikult muutumas. Muutused riikide keelepoliitikas ja haridussüsteemis, migratsioon jm muudavad keelte rolle ja ülesandeid riikide, rahvuste ja etniliste rühmade vahel ja sees.
ELDIA on mitut teadusala ühendav uurimisprojekt, mille eesmärk on individuaalse ning ühiskondliku mitmekeelsuse edendamine, ümberhindamine ning mõistmine uuel viisil. Kaheksa ülikooli teadlased kuuest Euroopa riigist – rakendus- ja sotsiolingvistika asjatundjad kõrvuti õigusteadlaste ning ühiskonna- ja statistikateadlastega – püüavad üheskoos anda oma panuse selleks, et mõista paremini piirkonna- ja rahvuskeelte ning rahvusvaheliste vahendajakeelte (vehicular languages) vastastikust toimimist tänapäeva Euroopas. Projekt keskendub valitud mitmekeelsete kogukondade uurimisele, mis katavad peaaegu täielikult nende poliitiliste ja majanduslik-ühiskondlike olude spektri, milles Euroopa keelevähemused elavad: on väiksemaid ja suuremaid, vanu ja uusi kogukondi, on elujõulisi ja ohustatuid, paremini või halvemini kaitstud ning standardiseeritud keeli. Kõik valitud vähemuskeeled kuuluvad soome-ugri keelkonda, mis on olnud rahvusvaheliselt tuntud vähemuskeelte uurimises üsnagi alaesindatud. Uurimisprojekti tulemusi on siiski võimalik üldistada: need toetavad ning arendavad edasi mitmekeelsuse uurimist ning keelepoliitilisi arendustegevusi teistes mitmekeelsetes kogukondades nii Euroopas kui väljaspool.