Projektid
IUT20-3 "Eesti keele kestlikkus avatud maailmas (EKKAM) (1.01.2014−31.12.2019)"
Veebipõhine interaktiivne keeleõpe ja selleks vajalikud ressursid
Selle projekti peamised eesmärgid on veebipõhisesse õpikeskkonda "Eesti keele ja kultuuri kursused" uute õppematerjalide lisamine ning eesti keele õppijate keelevigade korpuse kogumine ja märgendamine. Vigade korpuses on paralleelselt esitatud veaga laused ja neile vastavad korrigeeritud laused.
PlaceMe: Place, Mediated Discourse and Embodied Interaction (2006–2009)
Põhjamaade erinevaid ülikoole siduv projekt doktorantidele ja uurijatele. Interdistsiplinaarse projekti põhiteemad on suhtlus, interaktsioon ja koordineeritud tegevus kehastunud või virtuaalsete tegutsejate vahel keerulistes multimodaalsetes keskkondades. Uuritakse ruumi, kus kehastunud tegutsejad suhtlevad läbi erinevate materjalide, mobiilsuste, ressursside, diskursuste, vahendite, objektide ja tehnoloogiate. Toimuvad doktorantide ja uurijate ühistööd ning toimub üks rahvusvaheline konverents. Viljeletakse interdistsiplinaarsust, metodoloogiate paljusust, kultuuridevahelist avatust. Projekti koordineerib dr Paul McIlvenny Aalborgi Ülikoolist Taanist. Eesti-poolne koordinaator ja 3. workshop’i “Analysing Embodied and Object-Focused Interaction“ korraldaja on eesti keele (võõrkeelena) dotsent Silvi Tenjes Tartu Ülikoolist. Projekti toetab NordForsk. Lisainfo veebis: http://www.placeme.hum.aau.dk/
ONENESS - On-line less used and less taught language courses (2004-2006).
Socrates Lingua 2 projekti koordinaatoriks oli Vilniuse ülikool. Projekti eesmärgiks oli välja arendada metoodika ja materjalid viie Euroopa keele (eesti, leedu, soome, portugali ja poola keele)õpetamiseks ja õppimiseks interneti vahendusel. Õppevahendid on mõeldud algtasemele ja koosnevad 10 peatükist. Eesti keele kursus töötati välja TÜ eesti keele võõrkeelena osakonnas. Projekt on suunatud täiskasvanud õppijale, kes soovib ühendada keeleõppe kultuurialase teabe omandamisega.
SMALLINC - An Interactive Approach to Language and Culture (2001-2004) oli Socrates Lingua 2 programmi projekt, mille koordinaatoriks oli Antwerpeni Ülikool Belgias. SMALLINCi projekti raames töötati välja keeleõppematerjalid eesti, läti ja leedu keele õppimiseks arvuti vahendusel kolmele tasemele - algajatele, kesk- ja kõrgtasemele. Tartu Ülikooli eesti keele võõrkeelena osakonnas töötati välja õppematerjalid eesti keele CD-ROMide jaoks. CD-ROMid sisaldavad kümmet õppetükki erinevatest eluvaldkondadest, mis tutvustavad õpitavat keelt ja kultuurikeskkonda. Õppevahendid on mõeldud täiskasvanud õppijale.
WELCOME - Linguistic and cultural introduction module for incoming exchange students (2001-2003).
Socrates Lingua 2 projekti WELCOME! eesmärgiks oli välja töötada eesti keele ja kultuuri alased e-kursused vahetusüliõpilastele, kes soovivad õppida ühes projektist osa võtnud riigis – Belgias, Soomes, Hispaanias, Portugalis või Eestis. Õppematerjal võimaldab üliõpilastel tutvuda sihtriigi keele ja kultuuriga juba enne sinna elamaasumist.