2015
6. jaanuar
Seto-eesti sõnaraamatu koosolek.
8. jaanuar
Lõuna-Eesti keele- ja kultuuriuuringute keskuse nõukogu koosolek.
10. veebruar – 21. aprill
Loengukursus „Lõunaeesti folkloor” (FLLE.00.004). Õppejõud Paul Hagu, 18 osalejat.
10. veebruar
Raamatu ”Lõunaeesti keelesaarte tekstid” esitlus. „Lõunaeesti keelesaarte tekstid“ ilmusid Eesti Keele Instituudi ja Tartu Ülikooli koostöös akadeemilise murdetekstide sarja „Eesti murded“ viimase ehk IX köitena. Sarja VI osana ilmunud „Võru murde tekstid“ (2002) ei sisalda keelesaarte tekste. Seda tühimikku täidabki äsja trükist ilmunud raamat, esitades murdeainest tänaseks juba hääbunud Leivu ja Lutsi keelesaarelt Lätis ning Kraasna keelesaarelt Pihkvamaal.
Lõunaeesti keelesaarte tekstikogumiku koostamise töörühma kuulusid Mari Mets, Anu Haak, Triin Iva, Grethe Juhkason, Mervi Kalmus, Miina Norvik, Karl Pajusalu, Pire Teras, Tuuli Tuisk ja Lembit Vaba. Kogumiku toimetas Ellen Niit.
12. veebruar
Seto-eesti sõnaraamatu koosolek.
13. veebruar – 24. aprill
Loengukursus „Lõunaeesti keel II” (FLLE.00.006). Õppejõud Sulev Iva, 11 osalejat.
17. veebruar – 28. aprill
Toimus „Võru keele vestluskursus” (FLLE.00.014). Õppejõud Sulev Iva, 7 osalejat.
5. märts
Seto-eesti sõnaraamatu koosolek.
12. märts
Jututarõs tutvustati kahte uut võrukeelset raamatut. Autorid ja koostajad eesotsas Sulev Ivaga rääkisid äsja valminud eesti-võru sõnaraamatust ning sellest, mis sõnaraamatu kaante vahelt välja jäi. Urmas Kalla tutvustas sõnaraamatuga samal ajal trükivalgust näinud võrokeste kõnekäändude raamatut "Eläväneelähtäjä haard hõngu". Esines lauluansambel Ütsiotsõ.
2. aprill
Seto-eesti sõnaraamatu koosolek.
9. aprill – 7. mai
Loengukursus „Lõunaeestikeelne meedia” (FLLE.00.012). Õppejõud Silvia Karro, 4 osalejat.
8. mai
Setomaal, soome-ugri kultuuripealinnas Obinitsas toimus seto sõnaraamatu seminar, mille oluliseks osaks oli seto-eesti sõnaraamatu töörühma avalik koosolek.
Külalistena on kohal ka kihnlased ja mulgid, kes tutvustasid oma murdesõnaraamatuid. Seminari järel toimus Kauksi Ülle juhatusel seto kultuuri- ja kirjanduslooliselt olulisi paiku tutvustav ringkäik Obinitsas ja selle ümbruses.
Seto sõnaraamatu koostamist alustati 2013. aastal sõnaraamatu töökeskkonna loomisega Eesti Keele Instituudi EELexi andmebaasis. Sõnaraamat valmib Tartu Ülikooli, Eesti Keele Instituudi ja Seto Instituudi koostöös ning seda tegevust toetab kultuuriministeeriumi Setomaa kultuuriprogramm.
4. juuni
Lõuna-Eesti keele- ja kultuuriuuringute keskuse nõukogu koosolek.
4. juuni
Jututarõs tutvustasid pilteepose „Kalevipoeg” esimest raamatut idee autorid Raoul Annion ja Marek Laimets ning raamatu kunstnik Toom Tragel. Eepose võru keelde tõlkijate Paul Hagu ja Urmas Kalla eestlaulmisel toimus „Kalevipoja” võrukeelsete laulude ühislaulmine.
17. juuni
Seto-eesti sõnaraamatu koosolek.
29. juuni
Seto-eesti sõnaraamatu koosolek.
3.-7. august
Üliõpilaste osalemine kasvatajate ja õpetajatena mulgi lastelaagris "Mulgi Muhklite suvekool". Murdekeelse laagri läbiviimise kogemuse sai viis üliõpilast, kes tegelesid ühest küljest kasvatajaametiga, teisalt tutvustasid lastele ka murdekeelt (tõlkisid ja lugesid mulgikeelseid muinasjutte, õpetasid murdekeelse näidendi tekste jms). Laagris juhendas üliõpilasi Mulgi Kultuuri Instituudi töötaja, mulgi keele õpetaja ja mulgi sõnaraamatu koostamise koordineerija Alli Laande.
9.-13. august
Välitööd mulgi keele kogumiseks. Osales viis üliõpilast, välitööd valmistas ette ja üliõpilasi juhendas Triin Todesk. Mulgi keeleandmete kogumine toimus peamiselt Helme kihelkonna Ala, Taagepera ja Pilpa külas ning Tõrva linnas.
4. september – 20. november
Loengukursus „Lõunaeesti keel I“ (FLLE.00.007), õppejõud Sulev Iva, 16 osalejat.
8. september – 10. november
Loengukursus „Sissejuhatus lõunaeesti kirjandusse“ (FLLE.00.002), õppejõud Mart Velsker, 18 osalejat.
8. september – 10. november
Loengukursus „Võru keele grammatika” (FLLE.00.014), õppejõud Sulev Iva, 4 osalejat.
17. september
Seto-eesti sõnaraamatu koosolek.
17. september
Lõuna-Eesti keele- ja kultuuriuuringute keskuse nõukogu koosolek.
17. september
Jututarõ. Kodavere murrakut ja Kodavere murraku aabitsat „Kodavere uavits” tutvustasid sealse pärimuse hea tundja ja keelejuht Eevi Treial ning Liivi muuseumi juhataja, lastekirjanduse uurija Mari Niitra.
6. oktoober
Seto-eesti sõnaraamatu koosolek.
6. oktoobrist 6. novembrini
Tartu Ülikooli Raamatukogus oli rändnäitus „Savvusann – mi uma sann“, mis tutvustab Võrumaa suitsusaunu ja saunakombeid.
Näituse eksponeerimist toetas Vana Võromaa kultuuriprogramm (Rahvakultuuri Keskus).
16. oktoober
Seto-eesti sõnaraamatu koosolek.
19. oktoober
Täiendkoolituskursus "Lõunaeesti keel" (õppejõud Sulev Iva) Võru Instituudis, 7 osalejat.
21. oktoober
Täiendkoolituskursus "Lõunaeestikeelne kirjandus" (õppejõud Mart Velsker) Võru Instituudis, 10 osalejat.
30. oktoober
Seto-eesti sõnaraamatu koosolek.
4. november – 9. detsember
Loengukursus „Lõunaeesti kultuurilugu“ (FLLE.00.008), õppejõud Nele Reimann, 11 osalejat.
5. november
Jututare külaliseks oli Setomaa ülemsootska Jane Vabarna, kes kõneles endast ja oma uuest ametist, laulis vanu seto laule ja arutles Setomaa kultuurielu üle.
16. november
Seto-eesti sõnaraamatu koosolek.
30. november
Seto-eesti sõnaraamatu koosolek.
14. detsember
Seto-eesti sõnaraamatu koosolek.
17. detsember
Lõunaeesti ainelisele kultuurile pühendatud seminar "Muldhirrest kodolämmäni" ning TÜ Lõuna-Eesti keele- ja kultuuriuuringute keskuse XIII - XIV aastaraamatu esitlus. Seminaril esinesid ettekannetega Kalle Eller (Palkehituse ajaloost), Elvi Nassar (Seto taresisustuse muutumine ajas), Külli Eichenbaum (Suitsusaun ja saunakombestik), Madis Rennu (Suitsusaunakerisest saunasõbra ja hobiehitajana), Ahto Raudoja (Tsässonate arhitektuurist), Tapio Mäkeläinen (Kuidas Setomaa tsässonast turismisobjekt sai ja mis siis juhtus?), Priit-Kalev Parts (Käsitööteaduslik vaatenurk võimalusena täiendada Lõuna-Eesti keele- ja kultuuri uuringute fookust). Seminaril osales 35 inimest.