Otsingu kasutamisjuhised
Otsing toimub ühe sõnatasandi segmendi piires. Otsida saab kas sõna ortograafilist kuju (nt "midagi"), hääldust, mis on märgitud SAMPA transkriptsioonis (nt "mit_vAk_vi", või häälikustruktuuri, kus konsonandile vastab "C" ja vokaalile "V" (nt "CVCVCV").
Otsisõna tõlgendatakse regulaaravaldisena, kus kirjeldama peab kogu sõna. Seega, kui otsida nt kõiki lik-liitelisi sõnu, tuleb otsisõnaks sisestada ".*lik". Mõned regulaaravaldise süntaksi elemendid:
- . (punkt) tähistab ükskõik mis sümbolit. Nt ".a" vasteteks on "ma", "sa", "ta", "ka" jne.
- ? (küsimärk) tähistab eelneva sümboli kordumist null või üks korda. Nt "ta?" vasteteks on "ta" ja "tal", aga mitte "tall".
- + (pluss) tähistab eelneva sümboli kordumist üks või enam korda. Nt "ma+" vasteteks on "ma" ja "maa", aga mitte "m".
- * (tärn) tähistab eelneva sümboli kordumist null või enam korda. Nt "sam*" vasteteks on "sa" ja "samm".
- {x} (loogelised sulud) tähistab eelneva sümboli kordumist x korda.
- {x,y} tähistab eelneva sümboli kordumist x kuni y korda.
- [] (nurksulud) üks nurksulgudes olevatest sümbolitest võib esineda. Nt "[vk]ana" vasteteks on "vana" ja "kana".
- \ (tagurpidi kaldkriips) tõlgendab järgnevat sümbolit sümbolina, kui sama sümbol võiks muidu tähistada mingit regulaaravaldise süntaksi elementi. Seda peab kasutama siis, kui otsida liitsõna ("+" tähistab muidu eelneva sümboli kordumist), nt "keele\+teadus" või SAMPA transkriptsiooni ä vastet {, nt "t\{nt_vAp".
Päringule antakse korpusest leitud vastetena kahesekundiline lõik, milles otsitav sõna esineb. See lõik kuvatakse tabelina, mis matkib Praati TextGridi märgendust. Erinevad märgenduskihid on eraldi ridadel, iga segmendi pikkus vastab selle kestusele. Kui segmendi sisu ei mahu intervalli sisse hästi ära, näeb seda hiirega segmendi peale minnes, lisaks sellele segmendi kestust millisekundites. Lisaks veebis kuvatavale on võimalik vastav helilõik (wav-fail) ja/või TextGrid alla laadida.