TÜ emeriitdotsent valiti rahvusvahelise hungaroloogia seltsi asepresidendiks

Tartu ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna emeriitdotsent Tõnu Seilenthal on seltsi liige olnud alates 1977. aastast. Tänavu augustis nimetati ta seltsi asepresidendiks. Uue rolliga tõstetakse esile Seilenthali panust Tartu ja Eesti hungaroloogia arendamisel.

Tõnu Seilenthali sõnul osutab tema asepresidendiks valimine sellele, et maailmas on märgatud ja tunnustatud seda tööd, mida Tartu ülikoolis on rohkem kui 20 aasta jooksul tehtud ungari keele ja kultuuri õpetamisel ja uurimisel. „Tartu positsiooni tugevnemine hungaroloogiakogukonnas võimaldab mitmete rahvusvaheliste ühisprojektide edukat jätkamist ja uute algatamist,“ rääkis vastvalitud asepresident.

Tõnu Seilenthal on rahvusvahelise hungaroloogia seltsi tegevliige alates 1977. aastast. 2006–2016. aastani oli ta volikogu liige. 2011. aastal autasustas selts teda teenete eest Tartu ja Eesti hungaroloogia arendamisel seltsi kõrgeima auhinnaga – János Lotzi medaliga.

Seilenthal on Tartu ülikooli Paul Ariste soome-ugri põlisrahvaste keskuse juhataja, soome-ugri osakonna juhataja, ungari leksikograafia teadur ning humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna emeriitdotsent.

1977. aastal loodud rahvusvaheline hungaroloogia selts koondab ungari keele, kultuuri ja ühiskonnaga tegelevaid uurijaid ja õppejõude 29 riigi 68 õppe- või uurimisasutusest alates Jaapanist ja Lõuna-Koreast, pea kõigist Euroopa riikidest kuni Kanada ja USA-ni.

Hetkel on seltsis 734 tegevliiget. Selts on keskne organ, kes vahendab informatsiooni nii Ungaris kui ka välismaal toimuva hungaroloogilise tegevuse kohta ja levitab seda nii liikmeskonnale kui kodulehe kaudu (http://www.nmtt.hu) laiemaltki kõigile huvilistele. Selts on UNESCO Fédération Internationale des Langues et Littératures Modernes liige.

Tõnu Seilenthal valiti seltsi asepresidendiks 26. augustil 2016 VIII rahvusvahelise hungaroloogiakongressil Ungaris. Seal toimus rahvusvahelise hungaroloogia seltsi üldkoosolek, kus valiti seltsi uued juhtorganid.

Virge Tamme